Darmowa wysyłka od 100,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Asortyment

Wiązka 7 pin

obsługuje jedynie podstawowe światła (kierunkowskazy, pozycyjne, stop, przeciwmgielne. Dlatego według przepisów unijnych można ją zastosować do przyczep poniżej 750 kg Dop. Masy Całkowitej (DMC)

Wiązka 13 pin

Cięższe przyczepy muszą mieć zamontowane własne światło cofania, a tę funkcję do przyczepy może przekazać tylko 13-o pinowa wiązka. Wiązka 13 pinowa posiada też dodatkowe funkcje: możliwość przekazania stałego zasilania do przyczepy (np. dla urządzeń w przyczepie kempingowej), przewód ładowania, a także światło cofania dla przyczepy.

Po montażu haka w samochodzie należy udać się do Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów, gdzie diagnosta wystawi zaświadczenie o poprawności montażu i spełnieniu wymogów przez hak. Diagnosta wystawia zaświadczenie na postawie:

  • dokumentu zakupu haka
  • tabliczki znamionowej umieszczonej na haku
  • posiadanego certyfikatu dopuszczającego (na tabl. znamionowej)
  • instrukcji montażu dołączonej do haka
  • oceny poprawności montażu
Z zaświadczeniem otrzymanym w Stacji Kontroli Pojazdów, należy udać się do wydziału komunikacji, w celu uzyskania wpisu w dowodzie rejestracyjnym. Należy ze sobą mieć wyłącznie dowód rejestracyjny samochodu i dokument ze stacji diagnostycznej. Tę formalność urzędy załatwiają od ręki.

Haki holownicze po wyprodukowaniu muszą zostać przetestowane pod kontem wytrzymałości uciągu i nacisku pionowego na kulę, a także odporności na czynniki zewnętrzne.
Wszyscy producenci haków w krajach Unii Europejskiej mają obowiązek wykonywać te same testy, a po spełnieniu norm otrzymują certyfikat i są dopuszczone do sprzedaży w całej unii.
Przepisy w Polsce nie zostały jeszcze dopasowane do dyrektyw unijnych (stan na rok 2014), dlatego można u nas jeszcze kupić haki bez certyfikatu EC, czyli dopuszczone tylko na rynek Polski - z takimi produktami może być problem za granicą. Niebawem przepisy te muszą zostać dopasowane, przez co na rynku polskim, tak jak w całej Unii Europejskiej, sprzedawane legalnie będą mogły być wyłącznie haki posiadające certyfikat europejski EC.
Oznaczenie tego certyfikatu składa się z małej litery "e" oraz cyfrą oznaczająca kraj, w którym został wyprodukowany i przebadany hak.

Płatności

W Kapitanhak.pl dostępne są 3 metody płatności:

  • Przy odbiorze
  • Przelew zwykły
  • Płatność „pay-by-link” - (tzw. Szybkie przelewy), obsługiwana przez spółkę IAI-Shop. Umożliwiamy dokonywanie ekspresowych płatności za zamówione produkty bezpośrednio za pośrednictwem platformy internetowej banku klienta. Metody płatności „pay-by-link” wiążą się z dodatkowymi opłatami po stronie kupującego, które wynoszą 1,5% kwoty dokonywanej wpłaty.

Do każdego zamówienia wystawiany jest dowód sprzedaży w postaci faktury detalicznej lub faktury VAT. Faktura przesyłana jest na podany przez klienta adres email.

Szczegółowe zasady dotyczące odstąpienia od umowy znajdziesz TUTAJ.

Reklamacje

W celu zgłoszenia reklamacji lub zwrotu zaloguj się na konto użytkownika w sklepie i wybierz opcję \'Dział reklamacji (RMA)\'. Po zgłoszeniu reklamacji wydrukuj formularz RMA i dołącz go do przesyłki. Przesyłki bez formularzy RMA nie będą rozpatrywane.

Wysyłka i dostawa

Odbiór osobisty nie jest możliwy.

Zawiadamiamy naszych klientów, na jakim etapie jest zamówienie. Ponieważ towary wysyłamy z zewnętrznego magazynu, nie mamy dostępu do numeru wysyłki. Na życzenie Klienta możemy zdobyć numer przesyłki do śledzenia.

Zamówienia założone do godz. 15:00 wysyłane są tego samego dnia. - Standardowy termin realizacji dostawy wynosi do 2 dni roboczych licząc od dnia nadania paczki do Klienta.

pixel
Zaufane Opinie IdoSell
4.96 / 5.00 77 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-13
Świetny sklep i obsługa. Robię zakupy u nich już od lat. Dwa haki, dwa boksy, trzy bagażniki rowerowe. Zawsze pełna satysfakcja i pomoc w rozwiązywaniu ewentualnych problemów. Bardzo polecam!
2024-04-07
Zakup trafiony zgodny z opisem .